o nás ceník spojení foto aktuality  
     
 

Přesto, že jsme uprostřed přírody téměř „na samotě u lesa“, jsme vlastně za humny civilizace Jablonec nad Nisou a Liberec, což uspokojí i náročnější návštěvníky našeho penzionu.Vše, co děláme, děláme s láskou a koncentrací na danou věc a proto se můžete s klidem svěřit do našich rukou a „tepla domova „ Jelení chaty Skladanka.Jelení chata Skladanka kdysi.

Přibližná historie nás zavádí až na práh 19st, tedy našemu domu je téměř 200 let. Již tehdy byl dům na katastrálních mapách zanesen a jelikož má číslo popisné 5, je zřejmé, že byl postaven jako jeden z prvních. Patrně nejspíš patřil německým majitelům, jak bylo v tehdejší obci Wiessenthal běžné. Na počátku 20st. patřil dům již pro nás známějšímu majiteli a to Leopoldovi Scholerovi – ve štítě jednoho křídla domu jsou dodnes jeho iniciály J.Sch. 1912. Prapra vnučka tohoto skláře Sally Anderson pocházející již z USA je s námi v kontaktu a její matka, jejíž matka Christa Scholer se v roce 1934 právě z Jelení chaty odstěhovala do Anglie a posléze se svým manželem do USA, nám poslala fotografie z rodinného alba Jelení chaty v minulosti.

S celou „naší“ rodinou jsme v neustálém kontaktu a je to vzájemný hezký vztah. Po roce 1945 byla většina rodiny vystěhována, zůstal tu jen jeden syn s rodinou až do roku 1968, kdy byla situace ve zdejším Československu již neúnosná a zbytek rodiny se přestěhoval za ostatními do Ulmu v Německu. Od roku 1945 do roku 1968 byl tento dům využíván především jako zemědělský objekt a na zdejším hřišti stál původně velký seník a hospodářská budova. V roce 1968 již rodina neměla sílu zde zůstávat dál a invaze SSSR jen uspíšila odchod za zbytkem rodiny do Německa. Dům byl prodám státu za pár směšných tisíc! Tímto aktem o majetek rodina Scholerova navždy přišla.

Dalších víc jak 20 let byl objekt využíván správou OPBH jako rekreační objekt a také pro školy a školky v přírodě. Po roce 1989 koupil dům soukromý majitel, který dál dům pronajímal provozovatelům, kteří objekt bohužel víceméně vybydlovávali k neustálému chátrání. Ani jistá rekonstrukce v polovině 90tých let domu příliš nepomohla a co se nepodařilo OPBH, to dozajista další podnájemníci přesvědčivě „doladili“ k neutěšenému stavu „na vrch huj, vespod fuj“. A tento stav nás neuspokojoval, tudíž jsme nastoupili cestu tvrdé práce a učení a snahy vrátit původní duši a ducha našemu domu a penzionu.

Jak se to povedlo, posuďte rádi Vy sami.
Ubytování v penzionu: Penzion nabízí ubytování pro 15 osob v celkem 3 pokojích.

Ložnice a pokoje: Ubytování je pro 12 až 15 lidí

  • 1 pokoj 5ti lůžkový s možností přistýlky.
  • 1 pokoj 4 lůžkový s možností přistýlky dětské postýlky.
  • 1 pokoj 3 lůžkový s možností přistýlky.
  • + velká společenská místnost s plně vybaveným kuchyňským koutem a dětským koutkem.

Sociální zařízení: Každý pokoj má své vlastní sociální zařízení Sprcha + WC. Další WC je v přízemí poblíž společenské místnosti.

Vytápění: celý objekt je vytápěný centrálně ústředním topením - ekologický kotel na peletky.

Doprava, parkování: Parkovaní u objektu je minimálně pro 10 vozidel. Příjezdová cesta je obecní, asfaltová s dobrou dostupností i v zimě.

Stravování: Stravování je možné vlastní nebo dle dohody. K dispozici je plně vybavená kuchyň od sporáku, přes mikrovlnku až po myčku nádobí a velké množství nádobí.

Vybavení penzionu: Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením - sprcha + WC. K dispozici je plně vybavená kuchyň - myčka nádobí, sporák + trouba, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, kávovar, lednice s mrazákem, veškeré nádobí apod. Dále je k dispozici dětský koutek vybavený hračkami a společenská místnost k příjemnému posezení. K dispozici lyžárna a kolárna. V případě zájmu je možné zajistit polopenzi.

Výlety, atrakce, zábava: Možnosti zábavy a míst na výlety jsou nepřeberné.
Koupaliště Lučany 2km, přehrada Mšeno 6km (možnost surfování), Bobová dráha Janov nad Nisou. Lyžování: sjezdovka 2km (poma, pro začátečníky), skiareál Tanvaldský Špičák 5km, další lyžařská střediska v okruhu 3 - 6km (Severák, Janov, Bedřichov aj. ), ideální podmínky pro běžecké lyžování, okolí vhodné pro sáňkování Ostatní sport a zábava: dětské hřiště u chaty (houpačky, pískoviště, trampolína), dětský koutek s hračkami v chatě, sauna a masáže 300m, houbaření a sběr lesních plodů, cyklistika - značené cyklostezky, terén horský, méně náročný, vynikající turistické trasy. Možnosti výletů: Muzeum hraček Jiřetín pod Bukovou, město Liberec (Ještěd, ZOO, botanická zahradaIQ park, Dino park, Aquapark Babylon, město Jablonec nad Nisou - Eurocentrum - kulturní akce a koncerty, obchody s korálky a bižuterií, koupaliště Mšeno, lezecká stěna - největší v ČR, Malá Skála, Janov nad Nisou - bobová dráha, Harrachov - sklárna, pivovar, Svijany - pivovar, hrady a zámky - Frýdlant, Sychrov, Frýdštejn, Trosky, Valdštejn, Hrubá Skála, rozhledny - Bramberk, Černá Studnice, Královka, Štěpánka, Slovanka, Ještěd.

Blízká lyžařská střediska: U PILY - Lučany nad Nisou, Bukovka - Josefův Důl, Nová Ves (nad Nisou),lucifer - Josefův Důl, Filip - Smržovka, Severák, Selský dvůr - Albrechtice, U Tomáše - Albrechtice,Tanvaldský Špičák, Světlý vrch, U Kapličky - Mariánská Hora, Zásada, Dobrá Voda, Bedřichov, Plavy,Desná - Černá Říčka.